hamburger icon
close menu icon

Atrakcje

Malbork
Uroki dworku
Sztum

Zamek krzyżacki

Największy z zachowanych w Europie średniowiecznych zamków. Trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim składa się z Zamku Niskiego, Zamku Średniego i Zamku Wysokiego. Najpiękniejszy widok na zamek jest od rzeki oraz mostu nad nią.

Ścieżki rowerowe

Trasa Rowerowa Mierzei Wiślanej (Łącznik - R10)

Trasa Rowerowa Mierzei Wiślanej to szlak wiodący od Mikoszewa do Piasków, aż pod granicę z Rosją. Jej całkowita długość wynosi około 50 kilometrów. Szlak jest zlokalizowany pomiędzy Zalewem Wiślanym i Zatoką Gdańską, a droga wiedzie głównie przez lasy Mierzei Wiślanej.

Dworek zimą

Nasze urokliwe miejsce przyciąga gości również zimą. Nie brakuje u nas miejsc do zjeżdzania na sankach z czego chętnie korzystają maluchy z rodzicami :) 

Zamek w Sztumie

Zamek zbudowany w stylu gotyckim przez zakon krzyżacki w drugiej połowie XIV wieku na planie wielokąta z trzema wieżami. Z początkiem założenia wiąże się fundację fortalicium w Sztumie, której dokonał książę austriacki Albrecht III Długowłosy, po zbrojnej wyprawie u boku Winricha von Kniprode przeciwko pogańskim Żmudzinom i Litwinom w 1377 roku. Zamek był siedzibą wójta krzyżackiego. W 1410 po bitwie pod Grunwaldem przejęły go wojska polskie, a następnie odzyskały oddziały krzyżackie pod wodzą Heinricha von Plauena. Wówczas zniszczeniu uległa najwyższa, zachodnia wieża zamku.

phone icon
ZAREZERWUJ TERAZ
phone icon
bon image
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda